Turniej Wiosenny 25 maja 2019 r

W sobotę 25 maja br., Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Środzie Wlkp. przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrało drugi w tym roku Turniej Strzelecki tzw. „Wiosenny”. Na strzelanie oprócz Braci Kurkowych przybyła grupa entuzjastów sportu strzeleckiego ze Środy i okolic. Była także matka chrzestna Bractwa Pani Bożena Wieczorek z rodziną oraz entuzjasta strzelectwa czarno-prochowego Pan Wojciech Ziętkowski, który zaprezentował kolekcję tej broni oraz uczestniczył w turnieju strzeleckim.   


Turniej otworzył Prezes Bractwa Jan Lis, który powitał Braci i gości. Przedstawił także informację z prac Zarządu za ostatni okres. Po przedstawieniu regulaminu strzelania i omówieniu poszczególnych konkurencji strzeleckich  przystąpiono do strzelania.


Rozegrano ogółem 7 konkurencji strzeleckich.


Wyniki:


Tarcza „Bracka Wiosenna – Imieninowa”
fundator Brat  Ryszard Kurnatowski  i Ryszard Waligóra

 1. Roman Mikołajczak
 2. Paweł Pajszczyk
 3. Ryszard Waligóra


Tarcza charytatywna
fundator Król kurkowy A.D. 2017 brat Witold Tłuchowski

 1. Dionizy Dopierała
 2. Wojciech Ziętkowski
 3. Roman Mikołajczak


Tarcza zapadkowa
Imieninowa fundator Brat Stanisław Wiśniewski

 1. Roman Mikołajczak
 2. Paweł Pajszczyk
 3. Zbigniew Strugarek


Tarcza „Pań”
fundator Ryszard Kurnatowski

 1. Pani Anna Pajszczyk
 2. Pani  Wiesława Strugarek
 3. Pani Maria Waligóra


Tarcza Punktowa – fundator KBS Środa Wlkp.

 1. Roman Mikołajczak
 2. Dionizy Dopierała
 3. Zbigniew Strugarek


Tarcza Pistoletowa –  Imieninowa – fundator Brat Stanisław Wiśniewski

 1. Paweł Pajszczyk
 2. Wojciech Ziętkowski
 3. Grzegorz Nowaczyk


Strzelanie „Do Kura” – fundator Ryszard Kurnatowski, Paweł Pajszczyk

 1. Przemysław Fert
 2. Stanisław Wiśniewski
 3. Jan Lis

  Kur został zestrzelony dopiero przy 113 strzale. Najlepsi zawodnicy w turnieju zostali nagrodzeni tarczami ozdobnymi i upominkami. Złożono także życzenia imieninowe fundatorom tarczy . Całość imprezy zakończył raut bracki.


Na zaproszenie Braci Kurkowych z zaprzyjaźnionego Hennigsdorfu  grupa 14 osób ze średzkiego Bractwa, w dniach od 17 do 19 maja przebywała w przepięknie położonym pomiędzy  jeziorami miasteczku Lindow – kraju związkowym Brandenburgii.  

Zapoznaliśmy się z historią miasteczka, zwiedziliśmy liczne zabytki (na uwagę zasługuje prowadzone przez  obywatela tego miasta prywatne muzeum, w którym mogliśmy zobaczyć liczne przedmioty z dawnej NRD). Atrakcją pobytu było zakwaterowanie części uczestników na łodziach przycumowanych do nabrzeża, którymi w ciągu dnia pływaliśmy po okolicznych jeziorach wraz z przyjaciółmi z Niemiec.

Był to miły i sympatyczny pobyt. W  przyszłym roku w miesiącu wrześniu  w ramach rewizyty będziemy gościć  Braci z Niemiec w Środzie  Wlkp.