Informacja z odbytego w dniu 19 października br. Turnieju Jesiennego

W minioną sobotę na strzelnicy średzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się 6 w tym roku turniej strzelecki – jesienny. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.00 tradycyjną zbiórką, na której omówione zostały warunki strzelania, przedstawione tarcze, do których będzie się strzelać, oraz przypomniane zasady bezpieczeństwa na strzelnicy.


Ponieważ dni są coraz krótsze, bracia i sympatycy strzelania niezwłocznie przystąpili do współzawodnictwa, które zakończyło się około godziny 17.00.
Oto wyniki poszczególnych konkurencji: Strzelanie do tarczy punktowej, której fundatorem było Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Środzie, wygrał brat Michał Wojciechowski, wyprzedzając Braci Dionizego Dopierałę i Romana Mikołajczaka. Przemysław Fert, Wojciech Ziętkowski i Roman Mikołajczak, to zwycięscy w strzelaniu z pistoletu. Tarczę tą ufundował solenizant – Brat Dionizy Dopierała. Tradycyjnie tarczę pań funduje Brat Ryszard Kurnatowski, który jest autorem wszystkich tarcz wręczanych zwycięzcom.

Tym razem tarcza wróciła do domu autora, gdyż pierwsze miejsce zajęła żona fundatora Danuta Kurnatowska, drugie Maria Strugarek-Zblewska, trzecie Anna Pajszczyk. Tarczę zapadkową nowożeńców, ufundowali Maria Strugarek-Zblewska z mężem Mariuszem Zblewskim. Zdobył ją Brat Zbigniew Strugarek, który wyprzedził w tej Braci konkurencji Michała Wojciechowskiego i Dionizego Dopierałę. Tradycja Bracka nakazuje, że w przypadku wystrzelania tarczy nowożeńców, wraca ona do fundatorów. Tak stało się i tym razem. Zwycięzca Brat Zbigniew Strugarek wręczył tarczę córce i jej mężowi.

Obowiązkiem Króla Kurkowego jest fundowanie tarczy charytatywnej. Również w ubiegłą sobotę Król Kurkowy A.D. 2019 Jan Lis wręczył swoją tarczę Bratu Michałowi Wojciechowskiemu. Miejsce drugie zajął Brat Ryszard Waligóra, trzecie Brat Dionizy Dopierała. Prezes Jan Lis ufundował także tarczę bracką okolicznościową. W tej rywalizacji ponownie najlepszy wynik osiągnął Brat Michał Wojciechowski, drugie miejsce zajął Brat Roman Mikołajczak, trzecie Brat Stanisław Wiśniewski.


Strzelanie do Kura kończy każdy turniej strzelecki Braci Kurkowych. W tej rywalizacji najlepszą okazała się Joanna Wojciechowska, która wyprzedziła ojca Michała i Brata Pawła Pajszczyka.


Tradycyjny raut bracki zakończył sobotnie strzelanie.