Niepodległościowy Turniej Strzelecki

W minioną sobotę na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Środzie Wlkp. odbył się ostatni w tym roku turniej strzelecki – Niepodległościowy. Żeby zdążyć przed szybko zapadającym zmierzchem, turniej rozpoczął się o godzinie 11.00. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy rozpoczęły się zawody.


Rozegrano 7 konkurencji. Główne trofeum
Tarczę Niepodległościową, którą ufundował Brat Andrzej Waligóra zdobył Brat Witold Tłuchowski, który wyprzedził Braci Przemysława Ferta II miejsce i Romana Mikołajczaka miejsce III. Jolanta Dopierała, żona zmarłego w tym roku Brata Dionizego Dopierały, ufundowała tarcze zapadkową. Ponownie w tej konkurencji najlepszy wynik uzyskał Brat Witold Tłuchowski, miejsce drugie zajął Marcin Gendera, trzeci wynik uzyskał Daniel Hęś. Swoją bardzo dobrą dyspozycję strzelecką potwierdził Brat Witold Tłuchowski wygrywając strzelanie do tarczy punktowej. Miejsce drugie przypadło w udziale Bratu Romanowi Mikołajczakowi, Brat Zbigniew Strugarek zajął miejsce trzecie. Bracia Paweł Pajszczyk, Przemysław Fert i Roman Mikołajczak to kolejno najlepsi strzelcy w strzelaniu z pistoletu. Brat Ryszard Kurnatowski wręczył tarcze swojego autorstwa strzelającym paniom. Miejsce pierwsze zajęła Anna Pajszczyk, która trafiając w sam środek tarczy wyprzedziła Małgorzatę Kurkę i Bożenę Doroszewską.

Król Kurkowy na każdym turnieju funduje tarcze charytatywne. Brat Przemysław Fert, który jest obecnym Królem Kurkowym, wręczył ją Bratu Ryszardowi Waligórze, który zajął pierwsze miejsce w tej konkurencji. Miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno Bracia Przemysław Fert i Franciszek Kamiński. Przy zapadającym zmierzchu i sztucznym oświetleniu odbyło się strzelanie do kura. Zwycięzcą w tej konkurencji został Brat Andrzej Waligóra, miejsce drugie zajął Brat Przemysław Fert, trzecie Brat Franciszek Kamiński.


Raut bracki, którego sponsorem był fundator Tarczy Niepodległościowej Brat Andrzej
Waligóra, zakończył tegoroczną strzelecką rywalizację.