Turniej 3-cio Majowy

Turniej odbył się w ubiegłą sobotę na strzelnicy brackiej w Środzie Wlkp. Zanim średzcy Bracia urkowi przystąpili do strzelania, gościli w swoich progach uczestników Rajdu Pojazdów Zabytkowych, którego organizatorami byli Magdalena i Grzegorz Paczkowscy. Na strzelnicy reprezentanci ponad 60 załóg biorących udział w rajdzie, wzieli udział w strzelaniu zorganizowanym specjalnie dla tych załóg przez Bractwo Kurkowe. Wyniki strzelania były liczone do końcowej kwalifikacji rajdu. W organizacji tego przedsięwzięcia uczestniczyli średzcy Etyliniarze, którzy na swych maszynach w licznej grupie dotarli na strzelnicę i pomagali w sprawnym przeprowadzeniu tej konkurencji.


Kiedy ostatnie zabytkowe maszyny opuściły teren strzelnicy, rozpoczął się Bracki Turniej. Termin strzelania zbiegł się ze Średzkimi Sejmikami Kultury i oprócz tradycyjnie rozgrywanych konkurencji, odbyło się strzelanie przedstawicieli miast partnerskich Środy Wielkopolskiej o puchar Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska. Strzelali samorządowcy z niemieckiego miasta Hennigsdorf i z Sandomierza. Strzelano z pistoletu i karabinu, a najlepsze wyniki łącznie w obu konkurencjach uzyskali: Thomas Gunther Burmistrz Hennigsdorfu, który wyprzedził swoja koleżankę Birgit Torno-Wendlond, miejsce trzecie wystrzelał Wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotr Chojnacki z Sandomierza. Okazałe puchary i tarcze autorstwa Brata Ryszarda Kurnatowskiego wręczył zwycięzcom Burmistrz Piotr Mieloch.


Wyniki strzelań do poszczególnych Tarcz Brackich są następujące :

Tarcze Charytatywną ufundowaną przez Króla Kurkowego A.D. 2021 Brata Przemysława Ferta zdobył Tomasz Wiśniewski, drugie miejsce zajął Brat Michał Wojciechowski, trzecie Daniel Hęś.

Brat Stanisław Wiśniewski ufundował Tarcze Zapadkową imieninową. Zdobył ją Daniel Hęś, który wyprzedził Brata Zbigniewa Nowaka i Joannę Wojciechowską.

Tarcza Pistoletowa trafiła do Wiesława Mendyki, który pokonał w tej konkurencji Brata Romana Mikołajczaka i Brata Grzegorza Nowaczyka. Tą tarczę ufundował Brat Józef Głożyński.

 

Kolejną Tarczę – Bracką ufundował Brat Marcin Gendera. Wręczył ją Bratu Pawłowi Pajszczykowi, miejsce drugie i trzecie zajęli Bracia Maciej Nawracała i Witold Tłuchowski.

Brat Ryszard Kurnatowski autor wszystkich tarcz, które wręczane są na brackich turniejach w Środzie Wlkp., funduje tarcze dla pań. W sobotę najlepiej strzelały Katarzyna Jerzewska, która wyprzedziła  Joannę Wojciechowską i Bożenę Doroszewską.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie tym razem ufundowało Tarcze Punktową, którą zdobył Tomasz Wiśniewski. Miejsce drugie wystrzelał Wiesław Mendyka, trzecie Daniel Hęś. Jak zawsze każdy Turniej kończy strzelanie do kura. W sobotę Kura zestrzelił Brat Andrzej Waligóra, który wyprzedził Braci Franciszka Kamińskiego i Zbigniewa Nowaka.

Zwycięzcom nagrody wręczył ich fundator Brat Ryszard Kurnatowski.
Rautem brackim, w którym gościła delegacja miasta Hennigsdorf, zakończył się drugi w tym roku Turniej Strzelecki Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.