Królewski Turniej Zielonoświątkowy

W minioną sobotę na strzelnicy Średzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się najważniejszy w roku turniej strzelecki, podczas którego kulminacyjnym momentem było strzelanie o tytuł Króla Kurkowego. Turniej rozpoczął się od uroczystego śniadania, na które zaprosili Braci ustępujący Król Kurkowy – Brat Przemysław Fert wraz z żoną Anną. Gośćmi honorowymi byli matka chrzestna Bractwa Bożena Wieczorek, burmistrz Piotr Mieloch, starosta Ernest Iwańczuk i kapelan Bractwa ksiądz kanonik Janusz Śmigiel.

Po śniadaniu rozpoczęło się turniejowe strzelanie. Bracia kurkowi, zaproszeni goście i sympatycy strzelania rywalizowali w ośmiu konkurencjach. Punktem kulminacyjnym było strzelanie o tytuł Króla Kurkowego, które rozpoczęło się o godzinie 16.30. W tym strzelaniu obowiązkowo biorą udział wszyscy obecni na turnieju Bracia, oddając jeden strzał do Tarczy Królewskiej. W tym roku najlepiej strzelał Brat Przemysław Fert, który powtórzył swój wynik z poprzednich lat i ponownie został Królem Kurkowym. Drugie miejsce zajął Brat Witold Tłuchowski, uzyskując tytuł I Rycerza, miejsce trzecie wystrzelał Brat Franciszek Kamiński i on będzie przez kolejny rok II Rycerzem.


Wyniki pozostałych konkurencji :


Tarcza Charytatywna
imieninowa, którą ufundowali Brat Jan Lis wraz z małżonką Danutą

 1. Stanisław Wiśniewski
 2. Michał Wojciechowski
 3. Witold Tłuchowski.

   Tarcza Czarnoprochowa, którą ufundował Witold Tłuchowski

 1. Zbigniew Strugarek
 2. Grzegorz Nowaczyk
 3. Przemysław Fert

   Tarcza Zapadkowej, którą ufundował Brat Stanisław Wiśniewski         

 1. Witold Tłuchowski
 2. Zbigniew Strugarek
 3. Paweł Pajszczyk


   Tarcza Pań, którą ufundował Brat Ryszard Kurnatowski       

 1. Maria Strugarek
 2. Anna Pajszczyk
 3. Agnieszka Guzy


   Tarcza Punktowa, której fundatorem jest KBS Środa Wlkp.   

 1. Michał Wojciechowski
 2. Witold Tłuchowski
 3. Zbigniew Strugarek


   Tarcza Pistoletowa – imieninowa, której ufundował Brat Piotr Rogacki

 1. Roman Mikołajczak
 2. Przemysław Fert
 3. Kazimierz Sroczyński


Każdy turniej kończy się strzelaniem do kura. Nagrody w tej konkurencji fundują bracia Ryszard Kurnatowski i Paweł Pajszczyk. Po kilkudziesięciu strzałach kura strącił Brat Stanisław Wiśniewski, drugi był Brat Franciszek Kamiński, trzeci Brat Andrzej Waligóra.

Uroczyste wręczenie insygniów Królowi Kurkowemu A.D.2022, I i II Rycerzowi, oraz tarcz i nagród w poszczególnych konkurencjach  zakończyło sobotnią rywalizację. Raut bracki był ostatnim akcentem sobotniego Turnieju.