Turniej Niepodległościowy

W ostatnią sobotę na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się ostatni w tym roku turniej strzelecki. Ze względu na szybko zapadający zmierzch strzelanie rozpoczęło się już o godzinie 11.00. Do zdobycia było siedem tarcz. Tarczę Bracką Niepodległościową, której fundatorem był Prezes Bractwa Król Kurkowy z 2019 roku Jan Lis, wystrzelał Brat Maciej Nawracała, który wyprzedził Witolda Tłuchowskiego i fundatora tej tarczy. Brat Przemysław Fert, Król Kurkowy A.D. 2021 2022, ufundował Tarczę Charytatywną Urodzinową. Ponownie najlepszym strzelcem do tej tarczy okazał się Brat Maciej Nawracała, miejsce drugie i trzecie zajęli Tomasz Wiśniewski i Brat Witold Tłuchowski. Ten ostatni Król Kurkowy z 2018 roku, był fundatorem Tarczy Pistoletowej Imieninowej. Kolejność w tej konkurencji była następująca : Przemysław Fert miejsce pierwsze, Witold Tłuchowski drugie, Grzegorz Nowaczyk trzecie. Daniel Hęś, Bracia Witold Tłuchowski i Michał Wojciechowski, to zdobywcy trzech pierwszych miejsc w strzelaniu do Tarczy Zapadkowej, którą ufundował Brat Zbigniew Strugarek, Król Kurkowy A.D. 2010.  Brat Ryszard Kurnatowski, autor wszystkich tarcz wręczanych na średzkich turniejach, namalował Stańczyka z twarzą jej fundatora. Obdarowany tarczą Daniel Hęś wykonał miły gest, przekazując ją fundatorowi do domowej kolekcji, za co w tym miejscu obdarowany raz jeszcze serdecznie podziękował. Kolejną Tarcze Imieninową Punktową, ufundował Brat Andrzej Waligóra. Miejsca pierwsze i drugie zajęli najmłodsi stażem Bracia: Zbigniew Nowak i Marcin Gendera, trzecie Brat Michał Wojciechowski. Brat Ryszard Kurnatowski funduje Tarcze Pań i nagrody w tej konkurencji. W sobotę tarczę wystrzelała Danuta Kurnatowska, prywatnie małżonka autora, miejsce drugie zajęła Joanna Wojciechowska, trzecie Anna Pajszczyk.


Matka Chrzestna Bractwa, Bożena Wieczorek, ufundowała Tarczę Okolicznościową z okazji swoich 95 urodzin. Bracia Michał Wojciechowski, Witold Tłuchowski i Przemysław Fert to pierwsza trójka w tej rywalizacji. Podobnie jak w przypadku tarczy zapadkowej, Brat Michał Wojciechowski przekazał tą tarcze fundatorce. Bracia złożyli jubilatce serdeczne  życzenia, obdarowując ją pięknymi różami i urodzinowym tortem. Ze względu na padający śnieg i zapadającą ciemność, nie zdołano przeprowadzić strzelania Do Kura, które odbędzie się w najbliższą niedzielę.
Raut Bracki, na którym raczono się między innymi pysznymi wypiekami i jadłem przygotowanym przez Matkę Chrzestną zakończył pełen emocji turniej.