Jesienny Turniej Strzelecki

W minioną niedzielę na strzelnicy średzkiego  Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się przedostatni w tym roku turniej strzelecki. Strzelano do sześciu tarcz, oraz do Kura. Oto wyniki strzelań w poszczególnych konkurencjach : ufundowaną przez Prezesa Bractwa Jana Lisa Tarczę Bracką zdobył Michał Wojciechowski, miejsce drugie zajął Ryszard Waligóra, trzecie Witold Tłuchowski.

W strzelaniu do Tarczy Charytatywnej, którą z okazji swoich imienin ufundował Brat Franciszek Kamiński, ponownie najlepszym strzelcem okazał się Michał Wojciechowski, wyprzedzając Braci Ryszarda Waligórę i Witolda Tłuchowskiego. Ponieważ była to już druga wystrzelana przez Brata Michała Wojciechowskiego tarcza, przekazał ją fundatorowi Franciszkowi Kamińskiemu. Michał Wojciechowski zdobył kolejną tarczę Tarczę Zapadkową. Miejsce drugie zajął Brat Witold Tłuchowski, trzecie Brat Paweł Pajszczyk. Tą tarczę i nagrody ufundował jej zdobywca, który upominek za zdobyte pierwsze miejsce przekazał na rzecz Bractwa. Średzkie Bractwo ufundowało  nagrody w strzelaniu do Tarczy Punktowej. Tu kolejność była następująca : miejsce pierwsze Wojciech Ziętkowski, drugie i trzecie Bracia Zbigniew Nowak i Michał Wojciechowski.


Oprócz bardzo dobrej passy Brata Michała Wojciechowskiego, który zwyciężył w trzech konkurencjach, dwie tarcze zdobył Wojciech Ziętkowski, który uzyskał największą ilość punktów strzelając z pistoletu. Miejsce drugie i trzecie zdobyli Bracia Roman Mikołajczak i Paweł Pajszczyk. Tarczę i nagrody wręczył zwycięzcą jej fundator Brat Witold Tłuchowski. Brat Ryszard Kurnatowski wręczył ufundowane i namalowane przez siebie Tarcze Pań. Kolejność w rywalizacji pań była następująca : Joanna Gendera miejsce pierwsze, Anna Pajszczyk drugie i Ewa Tłuchowska miejsce trzecie.
Jak każdy Bracki Turniej, strzelanie do Kura kończy jego część sportową. W niedzielę oddano tylko 56 strzałów do drewnianej listwy, na której ustawiony jest kur, aby pod jego ciężarem się ona złamała. Kur ląduje na ziemi, co kończy tą konkurencję. Zwycięzcą został Brat Marcin Gendera, po strzale którego kur znalazł się na ziemi, miejsce drugie zajął strzelający tuż przed nim Brat Franciszek Kamiński, trzecie mający wykonać następny strzał Brat Zbigniew Strugarek. W taki sposób tradycyjnie rozstrzyga się kolejność tej konkurencji.


Po zakończeniu strzelania i rozdaniu nagród odbył się Raut Bracki, na którym Bracia, ich rodziny i goście w przyjaznej, rodzinnej atmosferze biesiadowali do późnych godzin wieczornych.


Kolejny
ostatni już w tym roku Turniej Niepodległościowy odbędzie się na strzelnicy brackiej w Środzie w sobotę 19 listopada. Wszystkich miłośników strzelania zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jak zawsze do wygrania będą piękne tarcze autorstwa Brata Ryszarda Kurnatowskiego, cenne nagrody, dobre, domowe jadło i serdeczna, bracka atmosfera.