Turniej 3-Majowy

W minioną sobotę na strzelnicy Średzkiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego odbył się drugi z siedmiu zaplanowanych na ten rok turniej strzelecki. Bracia Kurkowi i goście przybyli w tym dniu na teren strzelnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach. O tym, że rywalizacja była bardzo zacięta niech świadczy ilość wystrzelonych pocisków, których zużyto aż 1004 sztuki ! Oto wyniki poszczególnych konkurencji: Tarcza Bracka, którą ufundował Brat Stanisław Wiśniewski, trafiła do rąk Brata Romana Mikołajczaka, który wyprzedził Braci Michała Wojciechowskiego i Daniela Hęsia. Brat Roman Mikołajczak zwyciężył także w strzelaniu z pistoletu. Drugie miejsce zajął Brat Witold Tłuchowski, trzecie Brat Paweł Pajszczyk. Tarczę tą ufundował Brat Grzegorz Nowaczyk. Józef Głożyński był fundatorem Tarczy Charytatywnej. Bracia Witold Tłuchowski, Michał Wojciechowski i Stanisław Wiśniewski  najlepiej strzelający do tej tarczy. Kolejną konkurencją było strzelanie do zapadek. Odbywa się ono w dwóch etapach. W pierwszym, strzelając w pozycji stojącej z podpórką, należy trafić we wszystkie pięć zapadek (podobnie jak podczas strzelania w narciarskim biegu biathlonowym). Osoby, które zaliczyły tą część konkurencji kwalifikują się do finału. W finale każdy oddaje po jednym strzale w takiej samej pozycji jak w eliminacjach, do tarczy punktowej. Najlepszym strzelcem okazał się Brat Ryszard Waligóra. Miejsce drugie i trzecie zajęli kolejno Bracia Witold Tłuchowski i Michał Wiśniewski. Nagrody dla zwycięzców ufundowało Średzkie Bractwo. Bracia Witold Tłuchowski I miejsce, Paweł Pajszczyk II i Maria Strugarek III miejsce, to kolejność w strzelaniu do Tarczy Punktowej, którą również ufundowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie.


Maria Strugarek odebrała z rąk fundatora – Brata Ryszarda Kurnatowskiego, piękną tarczę za zwycięstwo w rywalizacji strzelania do Tarczy Pań. Bożena Doroszewska za II miejsce i Anna Pajszczyk za miejsce III otrzymały od fundatora, a jednocześnie autor wszystkich wręczanych tarcz, malowane nagrody.
Ostatnią konkurencją jest tradycyjnie strzelanie Do Kura, którego udało się zestrzelić Bratu Grzegorzowi Nowaczykowi. Miejsce drugie przyznaje się osobie strzelającej przed zdobywcą Kura. Był nim Brat Zbigniew Nowak. Miejsce trzecie przypadło w udziale Bratu Michałowi Wojciechowskiemu, który miał strzelać następny po zwycięzcy. Nagrody w tej konkurencji tradycyjnie fundują Bracia Ryszard Kurnatowski i Paweł Pajszczyk.
Wręczanie tarcz, nagród i dyplomów, to ostatni akcent sportowej rywalizacji. Jak każe  tradycja, wszyscy obecni zasiadają przy biesiadnym stole na raucie brackim, by przy obficie zastawionym stole, dzielić się wrażeniami z minionego dnia, gratulować zwycięzcom i planować kolejne brackie przedsięwzięcia.